27 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSRząd nie testował pacjentów bezobjawowych. Dlatego w Polsce mamy nagły wzrost zachorowań

Rząd nie testował pacjentów bezobjawowych. Dlatego w Polsce mamy nagły wzrost zachorowań

Rząd PiS nie potrafi walczyć z pandemią

Reklamy

„Część z naukowców, czy osób z ministerstwa uznało, że już przestajemy testować osoby bezobjawowe, co jest trochę ewenementem w skali Europy” – mówi Tomasz Karauda, lekarz oddziału chorób płuc Szpitala Uniwersyteckiego w Łodzi. – W większości krajów testuje się masowo – zaznaczył.

Z wczorajszego raportu resortu zdrowia wynika, że wirusa SARS-CoV-2 wykryto u kolejnych 1 tys. 326 osób. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 36 osób, 30 z nich miało choroby współistniejące. Najmłodsza ofiara miała 41 lat.

– Wydaje się, że podarowaliśmy sobie grupę bezobjawowych zakażonych i skupiamy się tylko na tych, którzy prezentują objawy. Częściowo słusznie. Te osoby stanowią największe ryzyko zarażenia innych osób. Mniej wydajemy na testy, ale niesie to za sobą konsekwencje. Wzrost liczby zakażonych – komentował Tomasz Karauda. – Nie testujemy regularnie personelu medycznego i nauczycieli. To musi mieć konsekwencje we wzroście zachorowań – dodał.

Źródło: onet.pl

Musisz o tym wiedzieć!