Robi się coraz ciekawiej w koalicji. Były główny inspektor farmaceutyczny za rządów PiS zatrzymany przez CBA

Były główny inspektor farmaceutyczny usłyszał zarzuty

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Katowicach postępowanie dotyczące nieprawidłowości w działaniu byłego głównego inspektora farmaceutycznego. W związku z tym śledztwem wczoraj został zatrzymany pełniący tę funkcję w latach 2016-2018 Zbigniew N.

“Obszerny materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że podejrzany, będąc zobowiązanym do nadzoru nad rynkiem farmaceutycznym dopuszczał do dalszego działania hurtowni farmaceutycznej i podejmował decyzje korzystne dla przedsiębiorcy, pomimo ustaleń pracowników Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotu” – poinformowało CBA.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach, między innymi niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: interia.pl