Kuriozalny list Andrzeja Dudy. Pogratulował Chinom… komunizmu

Fot. YT
Fot. YT

Czy prezydent Duda w ogóle kontroluje swoją korespondencję? Wysłał właśnie do Chin depeszę gratulacyjną z okazji 71. rocznicy powstania Chińskiej Republiki Ludowej.

– Szanowny Panie Przewodniczący, mam zaszczyt przekazać Panu, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, serdeczne gratulacje i życzenia z okazji 71. rocznicy proklamacji Chińskiej Republiki Ludowej – pisze Duda.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Polska i Chiny już od ponad siedmiu dekad konsekwentnie i z sukcesami rozwijają relacje dwustronne. […] Nie byłoby to możliwe bez wzajemnego szacunku i zainteresowania oraz skutecznego poszukiwania obszarów wspólnych interesów, przynoszących korzyści obu stronom – dodał nasz prezydent.

Zapomniał wszakże wspomnieć, że powstanie komunistycznych Chin oznaczało terror na niewyobrażalną wcześniej skalę. Eksperymenty ideologiczne Mao kosztowały zaś Państwo Środka miliony istnień.