6 października 2020 r. o godz 10:30 przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego odbędzie się protest byłych żołnierzy i funkcjonariuszy oraz osób ich wspierających, represjonowanych ustawą z 16 grudnia 2016 r.

Na ten dzień planowane jest bowiem posiedzenie Trybunału w sprawie konstytucyjności ustawy represyjnej. Poszkodowani ustawą represyjną zostali bowiem ludzie, którzy przeszli pozytywną weryfikację w czasie zmiany systemu i działali na rzecz wolnej Polski. Wśród nich m.in. bohaterowie operacji Samum.

Reklamy

Ustawa represyjna wywołała szok w środowiskach byłych funkcjonariuszy służb mundurowych i specjalnych i ogromne zaniepokojenie wśród naszych sojuszników, w tym Amerykanów. Nie są oni w stanie zrozumieć z jakiego powodu szykanuje się ludzi, którzy służyli wolnej Polsce, osiągali sukcesy i przynieśli naszemu krajowi korzyści choćby w formie redukcji zadłużenia.

Wielu funkcjonariuszy zmarło po otrzymaniu wyroku w postaci listu zawiadamiającego o obniżeniu emerytury do głodowego poziomu. Odpowiedzialność za śmierć tych ludzi ponosi bezpośrednio Jarosław Kaczyński.

O dramatach ludzkich, związanych z ustawą represyjną, opowiada film Listy Śmierci:

Poprzedni artykułRząd PiS przygotował kolejne uderzenie w wieś. Potężna podwyżka podatków!
Następny artykułJak podsłuchuje PiS. Pegasus to nie wszystko