22 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSenat po stronie rolników! Tomasz Grodzki zapowiada walkę z „piątką przeciw wsi”...

Senat po stronie rolników! Tomasz Grodzki zapowiada walkę z „piątką przeciw wsi” PiS

Podczas spotkania z rolnikami zorganizowaną przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą marszałek Senatu, Tomasz Grodzki mówił o rozmaitych działaniach poprawiających w ustawę PiS godzącą w polskie rolnictwo.

– Chciałbym, żebyście państwo zrozumieli. Gdyby się zdarzyło, że powiemy, że niech ta ustawa w tym kształcie idzie do prezydenta, to nie odsądzajcie nas od czci i wiary, że się nią nie zajęliśmy. Tylko pomyślcie, że może okazać się, że była to dobra decyzja, bo jeżeli prezydent to zawetuje, to odrzucenie weta prezydenta wymaga trzech piątych w Sejmie, czyli jest trudniejsze do odrzucenia niż weto senackie – mówił Grodzki.

Reklamy

– Nie mam wątpliwości, że polscy rolnicy in gremio dbają o zwierzęta tak, jak potrafią najlepiej. Jestem głęboko przekonany, że polscy rolnicy doskonale dbają o zwierzęta, co znajduje wyraz w tym, że produkty z tych zwierząt są doskonałej jakości – dodał marszałek.

Grodzki przypomniał także, że ustawa została w skandalicznym pośpiechu przyjęta przez Sejm. A to zwykle oznacza legislacyjne wpadki.

Musisz o tym wiedzieć!