23 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMorawiecki będzie miał kłopoty, czy wkrótce wyjdą na jaw nowe wątki afery...

Morawiecki będzie miał kłopoty, czy wkrótce wyjdą na jaw nowe wątki afery podsłuchowej?

Kto jest negatywnym bohaterem jednego z najciekawszych wątków tak zwanej afery podsłuchowej? Na nagraniach ówczesny prezes jednego z największych banków podczas rozmowy z kolegą finansistą miał się chwalić w jaki sposób zaciąga kredyty na preferencyjnych warunkach na słupy w kierowanej przez siebie instytucji by kupić nieruchomości.

Sprawy tej prokuratura nie zbadała dokładnie i nie przesłuchała premiera. Tymczasem w zeznaniach kelnerów pojawia się bardzo ciekawy wątek:

Reklamy

„Morawiecki jest z banku BZW BK. Z tego co pamiętam to rozmawiali o jakiś budynkach, tamten drugi człowiek którego nie znam powiedział że jakaś osoba się obawia i chce się wycofać z tego interesu. Rozmawiali o zakupie budynków pod inwestycje i mieli tam wynajmować pod jakieś biznesy ale dokładnie nie pamiętam (…) Oni rozmawiali o tym że będą kupować nieruchomości na podstawione osoby. Ten mężczyzna który się spotkał z Morawieckim powiedział, że prawdopodobnie jakaś kobieta się obawia i chce się wycofać. Nie pamiętam czy on precyzował czego się boi ta kobieta. Marek Falenta dostał ode mnie to nagranie” – zeznał kelner.

Sprawa może wrócić przy okazji najnowszej odsłony konfliktu Ziobro – Morawiecki – Kaczyński. W ocenie komentatorów to broń atomowa, „odpalenie tematu” mogło by być równoznaczne z końcem jego kariery politycznej.

 

Musisz o tym wiedzieć!