Nieskuteczność Morawieckiego w polityce wobec Białorusi przeraża

Mateusz Morawiecki udzielił kuriozalnego wywiadu serwisowi wPolityce.pl. Przekonuje w nim, że jest skuteczny wobec sytuacji na Białorusi. Jeśli skuteczność tą mierzyć ilością wydalonych z Mińska polskich dyplomatów, to ocena działań rządu jest według szkolnej miary niedostateczna. Morawiecki nie sprawdził się ani jako premier poważnego państwa ani jako człowiek prowadzący politykę zagraniczną.

Okres rządów PiS zarówno poprzednio jak i ostatnie pięć lat to okres błędów, których Polska mogła uniknąć. Polacy muszą uniknąć ich w przyszłości. Nie można bowiem wybierać po raz kolejny do władzy ludzi zakłamanych, którzy swoje bytowanie na stołkach opierają na propagandzie i kłamstwie.

Reklamy

Totalne uwłaszczenie się działaczy PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia na stołkach  spółek państwowych stało się dla tych firm początkiem ich upadku. Gospodarczy nacjonalizm, który promuje Kaczyński jest więc dramatem dla polskiej gospodarki, która jest niestety nadal silnie uzależniona od dużych państwowych molochów. Do tego zawłaszczenie mediów, propaganda i wszechobecne kłamstwa – to powoduje, że Polska staje się krajem słabym i podatnym na obce wpływy.

Polsce potrzeba pozytywnej zmiany, odsunięcia i rozliczenia takich ludzi jak Kaczyński, Morawiecki, Ziobro i Gowin. I to jak najszybciej.