Koronawirus w polityce.

Jakie jest ryzyko śmierci Donalda Trumpa z powodu zakażenia koronawirusem? – „Gazeta Wyborcza” i zamieszcza dane statystyczne, które odpowiadają na to pytanie.

Reklamy

Głównymi czynnikami ryzyka dla Trumpa jest jego zaawansowany wiek (w czerwcu zaczął 75 rok życia) i słaba kondycja fizyczna (nadwaga i brak uprawiania sportu, poza golfem).

„Według danych CDC (Centrów Kontroli i Prewencji Chorób – red.) z drugiej połowy sierpnia wchodzi właśnie do grupy wiekowej, w której ryzyko hospitalizacji jest osiem razy wyższe, a ryzyko zgonu – aż 220 razy wyższe niż dla młodych między 18. a 29. rokiem życia” – pisze Wyborcza.

Z kolei z ostatnich badań londyńskiego Imperial College wynika, że Trump jest na pograniczu wieku, w którym umiera aż 116 osób na 1000 zakażonych.

Upraszczając jego szanse na śmierć wynoszą ok. 1:10, czyli ma 90 proc. szans na ozdrowienie.

Trump zasłynął z głoszenia fałszywych informacji o koronawirusie i sposobach jego leczenia m.in polecał przyjmowanie…wybielacza.

Wybory prezydenckie w USA mają się odbyć 3 listopada.

źródło: „Gazeta Wyborcza”

Poprzedni artykułSylwia Spurek: Jeśli Trybunał Konstytucyjny ograniczy prawo do przerywania ciąży, będzie krok w kierunku polexitu
Następny artykułMichał Moskal ma program! Postawi pomnik Lecha Kaczyńskiego w każdym polskim mieście!