Tak zwana piątka dla zwierząt to pomysł Jarosława Kaczyńskiego, który niszczy polską wieś. To zdrada, zamach na rolników.

Około 7 miliardów złotych rocznie uzyskujemy z eksportu mięsa z uboju religijnego – mówi Andrzej Grzyb, poseł PSL. I ostrzega, że ustawa niszczy polską wieś, bo za zakazy, które wprowadza Kaczyński, rolnikom nie przysługuje odszkodowanie.

Reklamy

Grzyb zwrócił również uwagę na kwestię zatrudnienia: W warunkach kiedy w Polsce mamy kryzys, kiedy trzeba chronić każde miejsce pracy, nagle Kaczyński funduje Polakom ustawę, która nie ma żadnej oceny skutków wpływu na Polskę. Poseł Grzyb podał przykład młodego rolnika w gminie Ostrzeszów, który zbudował oborę, wziął bardzo duży kredy na zakup zwierząt t i kiedy pojawi się zakaz hodowli, zwyczajnie zbankrutuje.

Andrzej Grzyb podsumowuje krótko: stajemy w obronie polskiej wsi i nie pozwolimy, by PiS ją niszczył. Nie ma to zgody i nigdy nie będzie. Inni politycy PSL oraz sami rolnicy mówią o zdradzie rolników przez Kaczyńskiego.

 

źródło: Ostrzeszow.info

 

Poprzedni artykułSystem ochrony zdrowia się całkowicie wali. Kij staje się symbolem niezadowolenia
Następny artykułNiezwykły pośpiech Dudy. Chce zaprzysiąc nowy rząd już dziś, mimo że część ministrów trafiła na kwarantannę