Na antenie radia RMF FM Bronisław Komorowski trafnie wyjaśnił przyczyny pośpiechu, z jakim Andrzej Duda chce powołać nowy rząd Mateusza Morawieckiego.

– Osobiście uważam, że to wszystko razem najprawdopodobniej jest podyktowane trochę nadreaktywnością związaną z tym, że pojawił się nowy, chyba najstarszy w rządzie wicepremier, Jarosław Kaczyński. Pewnie z tytułu wieku także jakoś narażony bardziej od innych na zarażenie koronawirusem. A z tego, co słyszałem, to też gdzieś w jego otoczeniu zdaje się, są jacyś urzędnicy, którzy być może też otarli się o osoby chore – powiedział były prezydent.

Reklamy

Komorowski mówił także o sytuacji związanej z wejściem do rządu Jarosława Kaczyńskiego. Zwrócił uwagę na niezręczną sytuację, w jakiej znalazł się teraz sam Morawiecki.

– Wie pan, to jest rozwiązanie dziwaczne. Dlatego, że wicepremier Kaczyński będzie w rządzie podwładnym Mateusza Morawieckiego, a jednocześnie będzie jego przełożonym po linii partyjnej. To niezdrowa sytuacja. Wg mnie chyba jednak owocująca w przyszłości kolejnymi napięciami – powiedział Komorowski.

Poprzedni artykułTo się nazywa propaganda! Władze spółki budującej CPK chwalą się, że do 2040 r. inwestycja stworzy 290 tys. nowych miejsc pracy
Następny artykułKanthak kpi z opozycji: Wygrajcie wybory i będziecie mieli ministrów edukacji, którzy będą wyrażali wasze poglądy