Prawdziwy pisowski dziennikarz

Reklamy

Dobrosław Rodziewicz, dziennikarz Radia Kraków, opublikował na swoim profilu na Facebooku fotomontaże przedstawiające Magdalenę Adamowicz, Aleksandrę Dulkiewicz i Katarinę Barley pokazujące gest „sieg heil”. Prezes Radia Kraków uważa, że to wyłącznie dziennikarz odpowiada za wpisy w mediach społecznościowych.

Na przerobionym zdjęciu opublikowanym przez Rodziewicza Magdalena Adamowicz, wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu oraz Aleksandra Dulkiewicz, aktualna prezydent Gdańska, „hajlują” z balkonu, z którego zwisa flaga ze swastyką. Na kolejnym znalazła się Katarina Barley, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i była niemiecka minister sprawiedliwości, przebrana w hitlerowski mundur również wykonuje ten gest. Pod oboma zdjęciami autor napisał: „zasłużyły”.

Mariusz Bartkowicz, prezes Radia Kraków – z którym Rodziewicz prowadzi audycję „Polityka dla dorosłych” – stwierdził, że nie jest etatowym pracownikiem rozgłośni, więc radio nie ponosi odpowiedzialności za jego wpisy w mediach społecznościowych. „Jako redaktor naczelny mogę wypowiadać się wyłącznie w związku z treściami publikowanymi przez niego na antenie Radia Kraków. Za treści, które Rodziewicz decyduje się umieszczać w innych miejscach, np. w mediach społecznościowych, to on ponosi osobistą i wyłączną odpowiedzialność” – mówi Bartkowicz.

Źródło: press.pl

Poprzedni artykułDoktor What kontratakuje. Tym razem jednak „po polsku”
Następny artykułUkład Banaś – Kaczyński? Sprawa kamienicy wraca.