21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSRadio Kraków nie czuje się odpowiedzialne za skandaliczny wpis dziennikarza

Radio Kraków nie czuje się odpowiedzialne za skandaliczny wpis dziennikarza

Prawdziwy pisowski dziennikarz

Reklamy

Dobrosław Rodziewicz, dziennikarz Radia Kraków, opublikował na swoim profilu na Facebooku fotomontaże przedstawiające Magdalenę Adamowicz, Aleksandrę Dulkiewicz i Katarinę Barley pokazujące gest „sieg heil”. Prezes Radia Kraków uważa, że to wyłącznie dziennikarz odpowiada za wpisy w mediach społecznościowych.

Na przerobionym zdjęciu opublikowanym przez Rodziewicza Magdalena Adamowicz, wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu oraz Aleksandra Dulkiewicz, aktualna prezydent Gdańska, „hajlują” z balkonu, z którego zwisa flaga ze swastyką. Na kolejnym znalazła się Katarina Barley, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i była niemiecka minister sprawiedliwości, przebrana w hitlerowski mundur również wykonuje ten gest. Pod oboma zdjęciami autor napisał: „zasłużyły”.

Mariusz Bartkowicz, prezes Radia Kraków – z którym Rodziewicz prowadzi audycję „Polityka dla dorosłych” – stwierdził, że nie jest etatowym pracownikiem rozgłośni, więc radio nie ponosi odpowiedzialności za jego wpisy w mediach społecznościowych. „Jako redaktor naczelny mogę wypowiadać się wyłącznie w związku z treściami publikowanymi przez niego na antenie Radia Kraków. Za treści, które Rodziewicz decyduje się umieszczać w innych miejscach, np. w mediach społecznościowych, to on ponosi osobistą i wyłączną odpowiedzialność” – mówi Bartkowicz.

Źródło: press.pl

Musisz o tym wiedzieć!