Cyfryzacja wg PiS. Płatne e-maile z urzędu

Brzmi to dosyć niedorzecznie, ale jest faktem. PiS proponuje zastąpienie tradycyjnych listów z urzędów… e-mailami. Co więcej, będzie to usługa płatna!

Wszystko dotyczy tzw. ustawy o doręczeniach, nad którą pracuje Sejm. Jeśli zostanie ona przyjęta, papierowa korespondencja z rozmaitych urzędów zostanie zastąpiona e-mailami. Jedynie osoby uznane za tzw. wykluczone cyfrowo, które nie mogą regularnie odbierać poczty elektronicznej, mogłyby otrzymywać konwencjonalną korespondencję.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Co więcej, za wysyłanie e-maili rozmaite urzędy będą musiały zapłacić… Poczcie Polskiej! Projekt ustawy głosi bowiem, że „Operator wyznaczony pobiera od nadawcy opłatę za przekazywanie korespondencji przy użyciu publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego oraz publicznej usługi hybrydowej”. Przy czym tradycyjna „powiastka” z urzędu wolna była od opłat.