Najwyższy współczynnik wykrywalności COVID

Reklamy

Politycy PiS uspokajają, Jarosław Gowin mówi o wyprzedzaniu wirusa. A dziś kolejny rekord liczby nowych zakażeń i dramatyczny wzrost odsetka pozytywnych testów – 21,6 proc. Według WHO epidemia jest pod kontrolą, gdy ten odsetek jest poniżej 5 proc. Prosty wniosek: nie jest dobrze.

Dzisiejszy rekord liczby nowych zakażeń może robić nieprzyjemne wrażenie. Ale nie on jest najgorszy. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zaledwie 21 919 testów, co przy 4 739 zakażeniach oznacza, że odsetek pozytywnych próbek wyniósł aż 21,6 proc. Dokładnie tyle wynosiła siedmiotygodniowa średnia w szczycie epidemii w USA w kwietniu 2020.

Obecnie średnia w USA to 4,7 proc., czyli nieznacznie poniżej poziomu, który WHO określa jako niepokojący. Według Światowej Organizacji Zdrowia przy odsetku wyników pozytywnych poniżej 5 proc. można mówić, że epidemia w danym kraju jest pod kontrolą. Polska ten poziom przekroczyła 26 września i od tego czasu rośnie on prawie codziennie. Poprzedni rekord przebiliśmy dzisiaj prawie dwukrotnie – 4 października było to 11 proc. wyników pozytywnych.

Źródło: oko.press

Poprzedni artykułSprawa rozpasania Czarnka znajdzie finał w prokuraturze. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył poseł Adam Szłapka
Następny artykułWpadka Czarnka. Opublikował dokument, który potwierdza jego winę.