20 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieNajlepszy polski nauczyciel ostro: urzędnicy do więzienia za program nauczania!

Najlepszy polski nauczyciel ostro: urzędnicy do więzienia za program nauczania!

Za tę przeładowaną siatkę godzin (m.in. w 7 i 8 klasie podstawówki) ktoś z MEN powinien po prostu wylądować w takim zwykłym więzieniu, za zwykłymi kratkami. Nie żaden trybunał stanu – napisał Marcin Zaród, nauczyciel roku.

Piszemy o konieczności zapewnienia psychologa w każdej szkole, o przepełnieniu szpitali psychiatrycznych, o samobójstwach uczniów. Tylko najpierw sami jako dorośli im ten pożar rozpalamy takimi durnymi pomysłami w stylu „papier wszystko łyknie” (np. ściśnijmy 3 lata programu gimnazjum do ostatnich dwóch lat podstawówki), a potem próbujemy to gasić na swój, urzędniczy sposób, zamiast sięgnąć do źródła i to przeładowanie po prostu usunąć. Żeby uczeń 8 klasy nie miał 40 godzin tygodniowo w szkole, a potem, po przyjściu do domu po 15.00 nie musiał kolejnych 3 godzin spędzać na zadaniach domowych. I żeby mógł pójść wieczorem na zajęcia sportowe, a nie musiał z nich rezygnować z braku czasu – dodał Zaród.
Sytuacja dzieci i młodzieży jest tragiczna. Szkoła dzisiaj przestała uczyć – zajęła się produkowaniem statystyk, wszystko z winy PiS. Kaczyński, Zalewska, Piontkowski a teraz Czarnek – lista ich grzechów jest gigantyczna!
https://www.facebook.com/tlumaczenia.tarnow/posts/3492885184108157

Musisz o tym wiedzieć!