27 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSWraca sprawa syna Jacka Kurskiego i oskarżeń o pedofilię. Prokuratura nie wznowi...

Wraca sprawa syna Jacka Kurskiego i oskarżeń o pedofilię. Prokuratura nie wznowi śledztwa

Sprawa syna Jacka Kurskiego umorzona

Reklamy

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. syna Jacka Kurskiego. Odmówiła również ponownego wszczęcia postępowania. Wszystko przez to, że nie było nowych dowodów w sprawie. W ubiegłym tygodniu pełnomocnik Magdaleny Nowakowskiej, która oskarża Zdzisława Kurskiego, twierdził że pojawił się nowy świadek.

Sprawa Zdzisława Antoniego Kurskiego wyszła na jaw w lipcu za sprawą reportażu opublikowanego przez „Gazetę Wyborczą”. Magdalena Nowakowska twierdzi, że była molestowana i gwałcona przez syna prezesa TVP. Sam oskarżony zaprzecza zarzutom. Sprawa była już dwukrotnie umarzana w 2017 i 2019 r. Pod koniec lipca gdańska prokuratura przyjęła doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Zdzisława Kurskiego.

Teraz sprawa ponownie została umorzona. „Super Express” podaje, że prokuratura odmówiła ponownego wszczęcia postępowania. Argumentem było to, że nie pojawiły się żadne nowe fakty w tej sprawie. Jedynymi zeznaniami były te, złożone przez Nowakowską. Nie pojawili się świadkowie zdarzenia, a opinia psychologa „nie dała podstaw do dokonania odmiennej oceny materiału dowodowego”.

Źródło: wp.pl, Gazeta Wyborca, Super Express

Musisz o tym wiedzieć!