Sprawa syna Jacka Kurskiego umorzona

Reklamy

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. syna Jacka Kurskiego. Odmówiła również ponownego wszczęcia postępowania. Wszystko przez to, że nie było nowych dowodów w sprawie. W ubiegłym tygodniu pełnomocnik Magdaleny Nowakowskiej, która oskarża Zdzisława Kurskiego, twierdził że pojawił się nowy świadek.

Sprawa Zdzisława Antoniego Kurskiego wyszła na jaw w lipcu za sprawą reportażu opublikowanego przez “Gazetę Wyborczą”. Magdalena Nowakowska twierdzi, że była molestowana i gwałcona przez syna prezesa TVP. Sam oskarżony zaprzecza zarzutom. Sprawa była już dwukrotnie umarzana w 2017 i 2019 r. Pod koniec lipca gdańska prokuratura przyjęła doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Zdzisława Kurskiego.

Teraz sprawa ponownie została umorzona. “Super Express” podaje, że prokuratura odmówiła ponownego wszczęcia postępowania. Argumentem było to, że nie pojawiły się żadne nowe fakty w tej sprawie. Jedynymi zeznaniami były te, złożone przez Nowakowską. Nie pojawili się świadkowie zdarzenia, a opinia psychologa “nie dała podstaw do dokonania odmiennej oceny materiału dowodowego”.

Źródło: wp.pl, Gazeta Wyborca, Super Express

Poprzedni artykułSpecjalne traktowanie pisowskiej kasty. Czarnek na specjalnych warunkach odwiedził babcię w szpitalu
Następny artykułMorawiecki spękał. “Zakażenia będą się podwajać co 3 dni”