23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieBodnar twardo: Żebyśmy nie byli w sytuacji lekarzy włoskich, którzy podejmowali decyzje,...

Bodnar twardo: Żebyśmy nie byli w sytuacji lekarzy włoskich, którzy podejmowali decyzje, kto ma prawo do respiratora, kto ma prawo do ratowania życia

Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, który sam był zakażony koronawirusem, nie kryje swoich obaw związanych z błyskawicznym rozprzestrzenianiem się choroby w Polsce.

– Dla mnie największą obawą jest to, żebyśmy nie byli w sytuacji lekarzy włoskich, którzy podejmowali decyzje, kto ma prawo do respiratora, kto ma prawo do dalszego ratowania życia. Niestety wchodzimy w ten etap, kiedy takie decyzje mogą być podejmowane – mówił Bodnar na antenie Radia Zet.

Reklamy

– Proszę zauważyć, że już teraz są sytuacje czekania karetek w kolejkach przed szpitalem, poszukiwania miejsc w szpitalach. Już widać, że ten system staje się powoli niewydolny, bo na poziomie czysto teoretycznym miejsca w szpitalach są, jeśli patrzymy na cały kraj, ale nie w tych konkretnych miastach czy regionach Polski, gdzie występuje najwięcej przypadków osób chorujących – dodał RPO.

Musisz o tym wiedzieć!