20 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieJutro protest rolników w Warszawie. Będzie gorąco, blokady dróg dojazdowych i gnojówka...

Jutro protest rolników w Warszawie. Będzie gorąco, blokady dróg dojazdowych i gnojówka na Nowogrodzką

Rolnicy czują się zdradzeni przez PiS i zapowiadają, że jutro tłumnie zjadą do Warszawy. Mają zamiar protestować przeciwko niszczeniu polskiej wsi. A lista grzechów partii Kaczyńskiego jest bardzo długa. Ustawa niszczy bowiem nie tylko branżę hodowlaną, ale ma również wpływ na inne dziedziny życia rolników.

Logika Kaczyńskiego jest przy tym kompletnie niezrozumiała dla ludzi, którzy rozumieją gospodarkę. Zniszczenie branży hodowlanej w Polsce doprowadzi do rozwinięcia jej w którymś z krajów ościennych. Powstaje więc pytanie czy i kto wyłożył ogromne pieniądze, żeby PiS zajął się zniszczeniem dochodowej i dobrze prosperujących gospodarstw i firm. Komu zależy na tym aby na wsi panowała bieda i bezrobocie.

Reklamy

Rolnicy to doskonale rozumieją. I nie zamierzają odpuścić. Chociaż rząd dzisiaj zapowiedział zmianę najbardziej kontrowersyjnego zapisu, to branża i tak ma być zlikwidowana. Branża, która przynosi państwu ogromne korzyści w postaci podatków. Działanie PiS jest więc działaniem przeciwko Polsce w podwójnym znaczeniu. Niszczy Polaków, rolników, niszczy miejsca pracy a jednocześnie niszczy też przychody do skarbu państwa. Miliardowe.

Powiedzmy to głośno i wyraźnie: PiS nie wpadł raczej sam na ten pomysł. Ktoś go musiał przynieść, ustalić, przekonać. Być może zapłacić – gdzie są służby specjalne? Gdzie jest ochrona państwa? Gdzie są odpowiedzialni mądrzy ludzie, którzy powiedzą stop takiemu postępowaniu? Co się dzieje u władzy, że jest tak cyniczna i – można podejrzewać – skorumpowana?

Organizatorem jutrzejszego strajku jest prezes Kaczyński. To przez jego pomysły, z narażeniem zdrowia i w obronie swojej przyszłości, odstępując od codziennych obowiązków, rolnicy muszą protestować przeciwko nakładaniu embarga na polskie rolnictwo – skomentował to Stefan Krajewski, poseł PSL.

źródło: Facebook

Musisz o tym wiedzieć!