PiS wygrał wybory w 2015 roku i miał wszelkie narzędzia do tego, żeby pracować nad rozwojem gospodarczym i społecznym. Minęło pięć lat – żyjemy coraz gorzej. Podział społeczeństwa jest większy, niż kiedykolwiek. Władza, która szła do wyborów pod hasłami uzdrowienia państwa zepisuła je do cna. Korupcja, kolesiostwo, nepotyzm i Bóg wie co jeszcze kwitną w Polsce w najlepsze.

Władza sobie nie radzi z niczym. Żaden poważny problem w Polsce nie został rozwiązany, żaden sensowny program gospodarczy nie został wdrożony.

Reklamy

Nasz kraj przypomina dogorywający teatr. Jeszcze gdzieniegdzie błąkają się aktorzy, jeszcze stoją jakieś dekoracje. Jeszcze ktoś krzyczy z trybuny jakieś nie mające większego znaczenia słowa. Jeszcze gra, chociaż coraz ciszej muzyka. Szkoda tylko, że to wszystko odbywa się kosztem wszystkich Polaków, którzy muszą się na to nieudane przedstawienie składać i płacą coraz więcej.

Za marny popis PiSu zapłacą jeszcze nasze prawnuki a może także ich dzieci. Państwo jest dzisiaj zadłużone bardziej niż kiedykolwiek a jego przyszłość rysuje się w ponurych barwach. Nie ma szans na rozwój, nie ma szans na innowacje, nie ma szans na wyrywanie ludzi z biedy. Stworzono system, który wręcz utrwala systemową bezradność ludzką, poprzez forsowanie dużej ilości pomocy socjalnej. Najbardziej odważni i przedsiębiorczy ludzie wyjeżdżają, wyjeżdża młodzież, która nie widzi tutaj możliwości działania. Dobre projekty nie są w stanie się przebić przez barierę kolesiostwa i korupcji. Pandemia tylko dobija nas wszystkich, wprowadzając jeszcze śmierć i chaos do służby zdrowia i edukacji.

Polska AD 2020 jest krajem mniej przyjaznym Polakom niż kiedykolwiek w ostatnich 20 latach.

źródło: Twitter

 

 

Poprzedni artykułArtysto, chcesz wsparcia? Wstąp do PiS
Następny artykułUmiesz kłamać jak Morawiecki na temat wirusa? Sprawdźmy