W Warszawie protestują od rana rolnicy. Miasto jest jak sparaliżowane, dziesiątki kolumn wściekłych rolników maszerowały w stronę Sejmu. Organizatorzy szacują, że mimo złej pogody przyjechało ponad 70.000 ludzi.

PiS przeszkadza jak może – nad kolumnami zmierzającymi na Wiejską latał na niskiej wysokości policyjny helikopter, co miało zagłuszać przemówienia i okrzyki. Do Warszawy ściągnięto tysiące policjantów z całego kraju. Polska została ogołocona z funkcjonariuszy z powodu strachu Kaczyńskiego. Do ochrony prezesa przeznaczono zresztą dodatkowych policjantów.

Reklamy

Policja użyła gazu przeciwko rolnikom.

W proteście rolników wzięli m.in. udział politycy PSL oraz Konfederacji.

Organizatorzy i uczestnicy zapowiadają, że nie odpuszczą. „Prawo tworzą głupcy. Nie darujemy zdrady polskiej wsi przez PiS”

  • Dzisiaj rząd jest wrogiem polskiej wsi. Kaczyński jest zdrajcą polskiej wsi – krzyczał jeden z przemawiających. Dostał gromkie brawa.
  • Wychodzimy na ulicę, rząd musi ustąpić. Oni naprawdę nie wiedzą co podpisują. Posłowie nie chcą rozmawiać, poseł Macierewicz nas olał, nie przyszedł do biura poselskiego – mówił jeden z rolników z powiatu piotrkowskiego.
  • Pod domem każdego posła, każdego senatora, który zagłosował za piątką Kaczyńskiego musi być wysypany obornik… Przywieziemy każdemu po kilka tirów obornika – mówił szef Agrounii, Michał Kołodziejczyk.
  • Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje – krzyczeli rolnicy do Kaczyńskiego przed Sejmem.

Poniżej zapis relacji na żywo z wydarzenia.

https://www.facebook.com/BiedkaPiotr/videos/415190096514871

 

Poprzedni artykułMorawiecki i rząd PiS znowu działali z obejściem prawa. Dali kościelnej uczelni 17,6 mln zł na nowy budynek
Następny artykułChamstwo sygnowane przez Sasina. O problemy z pandemią oskarża lekarzy i personel medyczny