Rolnicy protestują przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt

Reklamy

Początek swojego protestu rolnicy zapowiedzieli na godzinę 10. Na placu Zawiszy zaczęli gromadzić się pół godziny wcześniej. – Dojeżdżają kolejne grupy protestujących, grupują się głównie na chodnikach. Jedna z grup zablokowała Aleje Jerozolimskie w kierunku Dworca Zachodniego. Do zabezpieczenia protestu rozdysponowano ogromne siły policyjne. Nad placem Zawiszy krąży policyjny śmigłowiec.

Około godziny 10 rolnicy zablokowali ruch tramwajów. Ruch wstrzymany jest we wszystkich kierunkach. Tramwaje kierowane są na objazdy.

Wśród zgromadzonych są członkowie i sympatycy m.in. AGROunii, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, PSL. Protestujący mają ze sobą biało-czerwone flagi, transparenty z logiem AGROunii, a także z hasłami m.in.: „Nie dla '5′ Kaczyńskiego”, „Chcemy hodować w spokoju”, „Ani Stalin, ani Lenin nie wymyślił co PiS zmienił”.

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułDyrektorzy szkół nie mają co liczyć na pomoc pisowskiego rządu. Postanowili sami decydować o bezpieczeństwie swoich uczniów
Następny artykułPiS zapowiada wykup kolejnych mediów