Donald Tusk ostro o Kaczyńskim: Gotowy jest zablokować unijną pomoc, byleby dalej gwałcić praworządność

Były premier a obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej w mocnych słowach skrytykował niedorzeczne opinie Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, że w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie”, dziennika jednoznacznie kojarzonego z Prawem i Sprawiedliwością, Kaczyński opowiadał, że Unia zamierza odebrać nam suwerenność.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Będziemy bronić naszej tożsamości, naszej wolności, suwerenności za wszelką cenę, nie damy się terroryzować pieniędzmi, będzie weto; jeśli groźby i szantaże będą utrzymane, to my będziemy twardo bronić żywotnego interesu Polski – mówił Kaczyński.

– Wicepremier Kaczyński zapowiada, że jest gotowy zablokować unijną pomoc dla Polski, byleby móc dalej bezkarnie gwałcić praworządność. A myślałem, że niczym mnie już nie zaskoczy – napisał Tusk na Twitterze.