Rząd udaje, że coś robi

Reklamy

– Obecna metoda walki z koronawirusem w długim terminie powoduje ogromne szkody. W krótkim terminie jest nieskuteczna. Za to prowadzi do zniszczenia naszej gospodarki oraz jest mrzonką, która ma przekonać ludzi, że rząd coś robi – powiedział wiceprezes partii KORWiN i członek Rady Liderów Konfederacji Sławomir Mentzen. Podkreślił, że część zarządzeń wprowadzanych przez rząd jest absurdalna. Obowiązek zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu wprowadzono bezprawnie, o czym rząd wie. – To bantustan – stwierdził główny ekonomista Konfederacji.

Mentzen był pytany, czy robią na nim wrażenie dobowe liczby wykrywanych w Polsce przypadków koronawirusa. W ciągu ostatnich siedmiu dni Ministerstwo Zdrowia informowało o średnio 4,9 tys. nowych zakażeń dziennie. – To liczby testów pozytywnych, nie liczby zakażeń. Zakażeń jest prawdopodobnie co najmniej dziesięć razy więcej – odparł. Dodał, że liczba wykrywanych przypadków jest mało istotna, ponieważ nic nie mówi o liczbie faktycznych zakażeń.

Ekonomista powiedział, że czuje się zaniepokojony, ponieważ „wygląda na to, że rząd koncertowo zmarnował poprzednie pół roku i w ogóle nie przygotował systemu ochrony zdrowia na jesień”.

Źródło: rp.pl

Poprzedni artykuł„Tu mieszka zdrajca wsi”. Rolnicy powiesili baner na domu posła PiS
Następny artykułNa SOR brakuje nawet rękawiczek? Wyczerpują się zasoby służby zdrowia