Polityczne zatrzymanie Mecenasa Giertycha

Reklamy

„Mecenas Roman Giertych zadzwonił do mnie dzień przed swoim zatrzymaniem i powiedział, że w związku z przygotowywaną obroną pana Leszka Czarneckiego znalazł fragmenty, które bardzo obciążają w tej sprawie jedną z najważniejszych osób w państwie” – mówi mecenas Jacek Dubois. Ocenił, że „władza chce się dowiedzieć, czym dysponuje ten człowiek”. Obrońca Romana Giertycha mecenas Jakub Wende przekazał zaś, że zabezpieczone przez CBA po przeszukaniu domu rzeczy „zostały zapieczętowane i zostaną przekazane do sądu, który zdecyduje, czy prokuratura może z nich korzystać”.

Mecenas Roman Giertych został zatrzymany w czwartek przez funkcjonariuszy CBA. W komunikacie podano, że „zatrzymało między innymi biznesmena Ryszarda K. i byłego posła Romana G.”. Wyjaśniono, że zatrzymania mają związek z „prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW”.

Podczas przeszukania Domu Mecenasa Giertycha w Józefowie, adwokat zemdlał. Został wyniesiony nieprzytomny z domu do karetki na noszach. Trafił do szpitala, o czym poinformowała jego córka Maria Giertych.

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułDulkiewicz stawia zasadne pytanie: Kiedy zostanie zatrzymany Sasin i Morawiecki?
Następny artykułCzy leci z nami pilot? Zatrzymanie Mecenasa Giertycha nie przykryje nieudolności rządu PiS