Bulwersujące działania prokuratury

– Z protokołu wynika, że prokurator stwierdza, że Giertych śpi. W związku z czym nie ma z nim kontaktu, a przełożony pani prokurator twierdzi coś innego, tylko go tam nie było. Natomiast była zastępczyni rzecznika praw obywatelskich, która się jasno wypowiedziała, w jakim stanie był Giertych – mówił mecenas Jacek Dubois.

Reklamy

– W tej sprawie nadużyto prawa. Chciano wyeliminować Giertycha z prowadzonych przez niego spraw – powiedział adwokat. – Nie udało się pod płaszczykiem pandemii pozbawić go wolności. Media stanęły w obronie demokracji i nie udało się zamieść tego pod dywan – mówił.

– Prokurator z oskarżyciela staje się oskarżonym i ma tego świadomość. Nadużył prawa przy zatrzymaniu. W normalnej sytuacji prokurator składałby zeznania na temat tego, co zrobił i dlaczego doszło do takich naruszeń. Za obecnej władzy nic takiego się nie wydarzy, ale proszę pamiętać, że kiedyś te sprawy będą rozpatrywane z obiektywnego punktu widzenia. Powstanie pytanie, czy ten pan nie przekroczył prawa – dodał Dubois.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułZero wstydu! Czołowy propagandzista PiS brał pieniądze od Krauzego. Dziś uczestniczy w nagonce na niego
Następny artykułEwa Siedlecka ostro: “PiS traktuje Trybunał jak prawną prostytutkę”