Czarzasty o pomysłach PiS: “Dosyć tego bałaganu, dosyć tego burdelu”

Fot.: Polsat

Awantura w Sejmie

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Przygotowanie ustawy w pośpiechu, z błędami, nie daje nam szansy na opanowanie pandemii” – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska (KO). Tłumaczyła w ten sposób przyjęty przez Sejm wniosek o odroczenie obrad. Podobnego zdania jest Włodzimierz Czarzasty (Lewica). – Nie można zgłaszać najważniejszych ustaw 10 godzin przed głosowaniem. Nie można zgłaszać 49-stronicowych bubli i przepychać ich kolanem – powiedział.

Na początku dzisiejszego posiedzenia Sejmu szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk złożył wniosek o odroczenie obrad. Chciał, aby posłowie mogli zapoznać się z projektem PiS w sprawie przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19. Projekt wpłynął do Sejmu w poniedziałek późnym popołudniem.

Prawo i Sprawiedliwość przegrało to głosowanie – wniosek opozycji został przyjęty przez Sejm. W głosowaniu nie wzięło udziału 28 posłów PiS. Wicemarszałek Sejmu z PiS Ryszard Terlecki oskarżył opozycję o “obstrukcję” i “odwlekanie ustawy”.

Wicemarszałek Sejmu z Lewicy Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że opozycja “pokazała dzisiaj PiS-owi, że można inaczej”. – Mamy bardzo dużo uwag do tej ustawy. (…) Mówimy PiS-owi jasno i precyzyjnie: dosyć tego bałaganu, dosyć tego burdelu – dodał.

Źródło: tvn24.pl