Nagrałem ten materiał ponieważ chciałem zwrócić uwagę na to jak niebezpieczne były słowa ministra Sasina o braku zaangażowania pracowników Służby Zdrowia w wykonywaniu swojej pracy. Na początku pandemii odpowiedzialność za rosnącą liczbę zakażeń próbowano zrzucić na wszystkich obywateli zarzucając im lekkomyślność oraz niestosowanie się do wprowadzonych obostrzeń – pisze pielęgniarz.

Tym razem postanowiono zrzucić winę na personel medyczny. Musimy pamiętać o tym, że obecnie mamy sytuację kryzysowa a medycy często poświęcają swojej pracy dużo więcej czasu oraz energii niż wynika to z ich obowiązków. Dzieje się tak ponieważ zdajemy sobie sprawę że w naszych rękach jest zdrowie oraz życie naszych rodaków i wiemy że nikt za nas tej pracy nie wykona. Otrzymujemy wiele miłych słów od pacjentów oraz ich rodzin czujemy wsparcie z ich strony oraz zrozumienie jak ciężka praca jest dziś do wykonania przez medyków.

Reklamy

Słowa ministra Sasina dają pewne społeczne przyzwolenie na to aby rozpocząć nagonkę na personel szpitalny. Jeżeli pod wpływem tego rodzaju szczucia na nas obywateli, wśród medyków wygaśnie wewnętrzna wola niesienia pomocy społeczeństwu, możemy znaleźć się w sytuacji kiedy nasze morale opadną i nie będzie komu leczyć pacjentów. Panie ministrze Sasin.. Wierzę , że jesteśmy silnym narodem i w czasie kryzysu potrafimy się jednoczyć w wyjątkowy dla naszej narodowej tożsamości sposób. Nie możemy jednak udawać że pada deszcz kiedy ktoś pluje nam w twarz, zwłaszcza w dobie pandemii…Panie Ministrze Sasin -WSTYD – dodaje.

 

 

Poprzedni artykułGodziny dla seniorów: puste sklepy i targowiska, wściekli sprzedawcy i klienci
Następny artykułNie zasłużyliśmy! Protest byłych funkcjonariuszy przed TK