Przepisy pisane na kolanie

Reklamy

Nie ma dnia, żeby na światło dziennie nie wypłynęły kolejne przepisy sprawiające wrażenie pisanych na kolanie. Aktualnie w strefach żółtych w Polsce można prowadzić konferencje i szkolenia w wersji online. Tymczasem w strefach czerwonych, zgodnie z aktualnymi zapisami rozporządzenia, nie można organizować żadnych tego typu wydarzeń.

W rozporządzeniu Ustanowienie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii mamy jasno opisane przepisy dotyczące organizacji szkoleń i konferencji na tzw. żółtych obszarach. Można je organizować wyłącznie za pośrednictwem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość. Co jest jasno zaznaczone w rozporządzeniu.

W przypadku strefy czerwonej takiego dopisku zabrakło, co jest równoznaczne z tym, że według rządzących konferencje i szkolenia online są równie niebezpieczne, co te stacjonarne. Oznacza to, że w myśl rozporządzenia istnieje całkowity zakaz organizowania tego typy wydarzeń w strefie czerwonej, bez względu na formę.

Źródło: whatnext.pl

Poprzedni artykułTrybunał Przyłębskiej praktycznie nie funkcjonuje. W ostatniej chwili odwołał rozprawę w sprawie RPO
Następny artykułRząd przyłapany na kłamstwie w sprawie ilości respiratorów! Oto dowód