Mateusz Morawiecki stwierdził dwa dni temu, że w Polsce jest łącznie ponad trzy tysiące respiratorów. Problem w tym, że minister Szumowski twierdził w marcu, że w Polsce mamy 10 tysięcy tych urządzeń. Który z nich kłamie? A może obaj?

Jedno jest pewne – jesteśmy oszukani przez nasz własny rząd. Kłamstwo z 10 tysiącami respiratorów pokazuje to bardzo dobitnie.

Reklamy

Co ma zrobić przeciętny Polak, gdy dowiaduje się, że premier rządu ordynarnie kłamie? Co mają zrobić ludzie umierający na COVID-19, bo nie ma dla nich opieki lekarskiej, która miała być – i była obiecywana przed rząd? Co mają zrobić tysiące firm, które upadają, bo rząd przespał czas od kwietnia do października i nie przygotował kraju?

Będzie dobrze – powtarzali sobie politycy PiS. Jest źle… jest bardzo źle. I odpowiecie za to karnie – odpowiadaj Polacy.

źródło PAP/ Twitter

 

Jeśli chodzi o respiratory, to dzisiaj w leczenie COVID-19 zaangażowanych jest około 600 respiratoróww odpowiednich miejscach w szpitalach. Prócz tego wolnych dzisiaj jest 810 respiratorów, ale tu, na magazynach w tym miejscu i w innych miejscach w Polsce jest ponad dwa tysiące respiratorów, które są dystrybuowane do szpitali – poinformował Morawiecki.

Poprzedni artykułKolejny bubel prawny PiS. Konferencje i szkolenia online są nielegalne w czerwonych strefach
Następny artykułDo tego prowadzi „polityka miłości” PiS. Groźby wobec sędzi, która wydała decyzję w sprawie syna Krauzego