W sprawie skandalicznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, uznającego, że przepis zezwalający na usunięcie ciąży w sytuacji dużego prawdopodobieństwa upośledzenia płodu zabrał głos Szymon Hołownia.

Lider Polski 2050 nie pozostawił suchej nitki zarówno na sędziach TK jak i Jarosławie Kaczyńskim.

Reklamy

– Do głębi oburzony jestem tym, co wczoraj zrobił Polsce Jarosław Kaczyński. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że Trybunał Konstytucyjny to dziś kolejna przybudówka partii Kaczyńskiego – napisał Hołownia.

– Polityka to nie przeszczepianie prokuratorem swojego mózgu i sumienia innym. Jeżeli jesteś przywódcą, jeśli powierzono ci odpowiedzialność za wspólnotę, twoim obowiązkiem, a nie dowolnie stosowanym prawem, jest ucieranie z nią rozwiązań, bo dotyczą wszystkich, bo Polska to nie moja diecezja czy moja parafia – dodał Hołownia.

– Za kogo uważa się dziś pan Kaczyński, żeby mieć czelność nakazywać cokolwiek kobiecie, która dowiedziała się właśnie, że jej dziecko nie ma czaszki, nie wykształciło mózgu, że organy wewnętrzne są tak zdeformowane, że umrze przed porodem, albo chwilę po nim? – stawia zasadne pytanie Hołownia.

Poprzedni artykułPoczta Polska płaci za „wybory Sasina”. Czy będą zwolnienia grupowe?
Następny artykułCórka byłego skarbnika PiS do Kaczyńskiego. “Jedyną c*** jaką możesz zarządzać jest Andrzej Duda”