Wprowadzenie w Polsce całkowitego zakazu aborcji nie pozostanie bez konsekwencji dla sytuacji gospodarek naszych sąsiadów. Zakaz pomoże rozwinąć się klinikom aborcyjnym u polskich sąsiadów – m.in. w Czechach, ale także  w Niemczech czy na Słowacji. Czy zagraniczny nacisk na Kaczyńskiego jest prawdziwym powodem decyzji prezesa? Nie jest to wykluczone.

Powtarza się bowiem ten sam schemat co z rolnikami. Piątka Kaczyńskiego miała w teorii ochronić zwierzęta, w praktyce nie dość, że nie chroni to jeszcze niszczy potężną, wartą wiele miliardów gałąź gospodarki w Polsce. Komu jest to na rękę? Krajom ościennym… Dostają do ręki prezent od Kaczyńskiego w formie miliardów euro przychodów za sprzedaż mięsa. Rosja, Niemcy, Francja… te kraje zyskają. Stracą tylko polscy rolnicy.

Reklamy

Skoro w przypadku obu tych spraw daje się zaobserwować podobny schemat, to warto sobie zadać pytanie kto tak naprawdę steruje PiS. Kto ma kwity do zdalnego sterowania Kaczyńskim i jego otoczeniem? Oczywistą odpowiedzią byłaby Rosja, ale to nie jedyny podejrzany w tej sprawie.

Sprawa dwóch wież ujawniła, że Kaczyński jest sprawnym biznesmenem i zimnym graczem, oswojonym z wielkimi pieniędzmi. Kto i dlaczego robi z nim interesy?

 

Poprzedni artykułMariusz Kamiński z PiS: Protesty, demonstracje to są nasze podstawowe prawa konstytucyjne. WIDEO
Następny artykułPolicja się zbuntuje przeciwko PiS? Ten film udostępniają mundurowi