W sprawie skandalicznego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego kierowanego przez Julię Przyłębską stanowisko przyjęła Koalicja Obywatelska.

– Właśnie Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej ustalił stanowisko w sprawie pseudowyroku Pani Przyłębskiej. Ten wyrok nie istnieje i nie obowiązuje. Ludzie, którzy doprowadzili do paraliżu państwa, odpowiedzą za to w pierwszym możliwym terminie. Nie mam wątpliwości – napisał na Twitterze szef klubu KO, Cezary Tomczyk.

Reklamy

Zdaniem parlamentarzystów opozycji, „orzeczenie upolitycznionego TK […] narusza godność kobiet, odbiera im równość wobec prawa oraz prawo do ochrony zdrowia, godzi w ich wolność, a także naraża je na nieludzkie traktowanie i tortury”.

Co więcej, „Wydanie takiego orzeczenia w dobie szalejącej pandemii koronawirusa należy traktować jako prowokację oraz zamach na życie i zdrowie Polek i Polaków, którzy w obronie praw kobiet demonstrują od kilku dni na ulicach całego kraju. To także próba odwrócenia uwagi od nieudolności rządu, który nie radzi sobie w walce z pandemią”.

„Wyrok wydany z udziałem osób nieuprawnionych do orzekania jest wyrokiem nieistniejącym” – dodają na zakończenie parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej.

Poprzedni artykułTerlecki ostro o społecznych protestach: Nie mieliśmy do czynienia z takimi wybrykami
Następny artykułZnany aktor do Jarosława Kaczyńskiego: Mam dosyć ciebie i twoich rządowych kumpli chamów przebranych w garnitury