28 października w wielu miastach w całej Polsce obyły się masowe protesty polek i polaków, którzy wychodząc na ulice pokazują swój sprzeciw wobec decyzji „Trybunału Konstytucyjnego” (22 października br. wspomniany „organ” podjął decyzję o pozbawieniu kobiet możliwości usunięcia ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu).

W wielu miastach w całej Polsce (m.in. w Poznaniu i Wrocławiu) przeciwko protestującym wystąpili uzbrojeni w noże, pałki i gaz łzawiący tzw. „narodowcy” – atakując pokojowo protestujące kobiety (we Wrocławiu pobili m.in. dziennikarkę Gazety Wyborczej, która relacjonowała wydarzenia). Na wielu dostępnych w internecie nagraniach widać grupy „narodowców” swobodnie przemieszczające się i atakujące kobiety na ulicach polskich miast (bez jakiegokolwiek zabezpieczenia porządku przez Policję). Z relacji tych wynika, że Policja miała duży problem z zapewnieniem bezpieczeństwa protestującym i mieszkańcom, możliwe że spowodowane było to brakami kadrowymi.

Reklamy

Wobec powyższego proszę Pana Ministra o odpowiedź na następujące pytanie:

Jakie działania ma zamiar podjąć Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w celu zapewnienia bezpieczeństwa kobietom na ulicach polskich miast i ochrony ich przed uzbrojonymi w noże, pałki i gaz łzawiący grupami „narodowców”, które jak widać na nagraniach swobodnie przemieszczają się po ulicach polskich miast i atakują kobiety?

Z wyrazami szacunku Magdalena Łośko – tyle posłanka.

A sytuacja, w której ludzie są atakowani na ulicach na skutek wezwań wicepremiera do spraw bezpieczeństwa przypomina standardy putinowskiej Rosji i nie może być tolerowana. Władza, która szykuje się do krwawej rozprawy z własnym społeczeństwem zasługuje tylko na jedno – proces i więzienie.

źródło: Sejm

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3635059606544107&id=100001203096269

Poprzedni artykułRafał Trzaskowski: To haniebne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nigdy nie może wejść w życie
Następny artykułCzarnek już wie. Celem społecznych protestów jest po prostu „likwidacja Polski”