Komentarze ludzi nie pozostawiają miejsca na domysły. Dymisja premiera i ministra zdrowia oraz krótki proces i wysokie wyroki za narażanie zdrowia i życia ludzi – tego oczekują dzisiaj Polacy. Okazuje się bowiem, co ujawnił niezawodny Krzysztof Brejza, że rząd podpisał umowę na dostawę leku Remdesivir dopiero 9 października! Tymczasem ten lek powinien być już od dawna dostępny we wszystkich szpitalach.

Dopiero 9.X podpisali umowę na dostawę leku Remdesivir. 4.X interweniowałem po sygnałach lekarzy o brakach leku w szpitalach. Zaledwie 20tys. fiolek trafi w październiku,po 15tys. listopadzie/grudniu,po 10tys. styczeń/luty Na 1 osobę potrzeba 6 fiolek. Z racji na zalecenie stosowania leku w stadium drugim powinien być dostępny nawet w szpitalach powiatowych. Jest go za mało! – ujawnił Krzysztof Brejza.

Reklamy

Jak to komentują Polacy?

Łatwo przeliczyć. 20.000 dawek na miesiąc, a tyle mamy zachorowań jednego dnia! Już nawet nie trzeba liczyć. Wniosek: nie ma odpowiedniej ilości leku! – napisała jedna z internautek.

Niewiarygodne zaniedbania. Mam nadzieję, że doprowadzicie tych ludzi do odpowiedzialności karnej bo politycznie i tak już są skończeni – to głos kolejnej osoby.

Teraz jest wszystko ,jak los na loterii.Nawet życie! To okropne,czego myśmy doczekali.Jedna zaraza ,goni drugą. I w dalszym ciągu szczepionek na grypę,nie ma. Niech ich szlag… – słusznie podsumowuje dyskusję internauta.

 

Poprzedni artykułNieodpowiedzialność PiS przeraża. Mamy Armagedon na cmentarzach
Następny artykułUwaga! PiS chce większej kontroli nad internetem. ACTA 3 w akcji!