Prezydent Warszawy w pełnym emocji wpisie na Facebooku jednoznacznie stanął po stronie obywateli, protestujących wczoraj w Warszawie.

– Czas jednak zastanowić się co dalej. PiS zafundował wszystkim (głównie młodzieży) kolejną lekcję obywatelską. To jest protest w obronie praw kobiet, ale to jest już także protest przeciw cynicznej władzy. Pozorowane ruchy prezydenta i rządu już nie wystarczą. Wszyscy pamiętamy, że Jarosław Kaczyński jeszcze przed dwoma dniami dolewał oliwy do ognia. Ponosi dziś odpowiedzialność za ataki swoich bojówek na protestujących – pisze Trzaskowski.

Reklamy

– Kto przy zdrowych zmysłach podgrzewa nastroje do czerwoności w środku epidemii?! Do tego prezes i podległe mu służby straszą wszystkich konsekwencjami. Nie ma gwarancji, że po ustaniu protestów nie wcielą swoich chorych gróźb w życie. Powinni je więc odszczekać – zauważa prezydent Warszawy.

– Na końcu i tak wszystkie decyzje podejmuje człowiek, który jest gotów podpalić wszystko w imię zachowania władzy. Wszyscy wiemy, że chodziło tylko o zasłonę dymną dla przykrycia swoich horrendalnych zaniedbań. Za jaką cenę! Coraz więcej ludzi ma już dość tej władzy. Władzy cynicznej i zepsutej. Władzy w całości oderwanej od rzeczywistości. Władzy całkowicie oderwanej od społeczeństwa – dodaje.

https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/posts/10158398505041091

Poprzedni artykułLeszek Balcerowicz o rządach PiS: To chaos w czasach, które wymagają doskonałego zarządzania
Następny artykułBzdury Emilewicz. Opowiada o „końcu wolności kobiet”