Byłeś na proteście? Żadnych rekompensat, dotacji czy ulg nie dostaniesz

Bat na przedsiębiorców

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Posłowie po raz kolejny uderzają w polskich przedsiębiorców. Sejm nie przyjął propozycji Senatu o wykreślenie z tzw. ustawy antycowidowej punktu, który pozwala pozbawić przedsiębiorców pomocy publicznej za naruszenie obostrzeń. Nowa zasada wygląda jak bat na uczestników protestów rolników czy przedsiębiorców.

Właściciel firmy czy działalności, który brał udział w protestach czy dostał mandat za brak maseczki, może zapomnieć o wsparciu ze strony państwa. Posłowie zignorowali apele rzecznika małych i średnich przedsiębiorstw.

Teraz każdy przedsiębiorca dziesięć razy zastanowi się czy wyjść na ulicę zaprotestować przeciwko kolejnym obostrzeniom. Jeśli to zrobi i zostanie to odnotowane i o wsparciu może zapomnieć. Przedsiębiorcy, którzy naruszą restrykcje pożegnają się więc nie tylko z mikropożyczkami w ramach tarczy. Nie będą mogli być zwolnieni ze składek ZUS czy dostać świadczenia postojowego, ale też zostaną pozbawieni unijnych dotacji.

Źródło: nczas.com