Nowy minister edukacji, Przemysław Czarnek pragnie chyba stać się „karzącym ramieniem Partii”, bo gromko zapowiada represje wobec nauczycieli, którzy wspierają przetaczające się przez Polskę protesty.

– […] jest to [tj. protesty], niestety, efekt błędów systemowych w oświacie i szkolnictwie wyższym na przestrzeni tych ostatnich trzydziestu lat. Musimy to sobie uzmysłowić, zrozumieć to, co się dzieje na ulicach, ponieważ nie chodzi tutaj o dziś i o to, co w najbliższych latach, ale o to, co będzie się działo w Polsce w najbliższych dziesięcioleciach – ogłosił Czarnek.

Reklamy

– Tak jak wspomniałem, takie zachowania to w dużej mierze efekt porażki systemu oświaty i szkolnictwa wyższego w ostatnich dziesięcioleciach – dodał.

– Bardzo niepokojące jest to, że niektórzy rektorzy, niektórzy związkowcy nauczycielscy, nie tylko nie potępiają tego typu chuliganerii, wandalizmu, chamstwa i brutalności na ulicach, ale wręcz zachęcają młodzież do tego, żeby w tym uczestniczyć, i mówią: „jesteśmy z wami”. Nie wyrażają żadnego sprzeciwu wobec tych absolutnie skandalicznych zachowań, i to jest jeszcze bardziej niepokojące – uważa Czarnek.

Minister edukacji zapowiedział już, że takimi niepokornymi nauczycielami zajmą się kuratorzy.

– I będą wyciągane wszystkie najdalej idące konsekwencje, które są w granicach możliwości prawnych ministerstwa i kuratoriów – zagroził.

Poprzedni artykułKamil Durczok o Kaczyńskim: To mentalny kurdupel!
Następny artykułJoanna Lichocka brutalnie oskarża protestujących obywateli: Bawią się życiem ludzi