W odpowiedzi na zaangażowanie niektórych instytucji kultury i sztuki w protest przeciwko PiS, dyrektor oddziału TVP3 w Opoli, Mateusz Magdziarz oświadczył, że jego stacja telewizyjna wycofuje patronaty medialne. Wszystko mu się pomyliło.

Magdziarz napisał, że wycofuje owe patronaty ze względu na ostry spór polityczny. Zacznijmy od tego, że w najostrzejszym sporze politycznym jest od kilku lat sama TVP. Bycie dyrektorem oddziału tej instytucje jest powodem do wstydu, jest hańbą.

Reklamy

Magdziarz pomylił się także w innej kwestii. Jego psim obowiązkiem, wynikającym z pełnionej funkcji, jest wspierane kultury i sztuki. To nie jest jego wola lub brak woli. OBOWIĄZEK. Stając po stronie politycznych awanturników, podpalających Polskę, Magdziarz daje wyraz swojego politycznego zaangażowania i braku kwalifikacji by w przyszłości pracować w mediach publicznych.

Telewizja publiczna ma również obowiązek rzetelnego relacjonowania tego, co się dzieje w kraju. Z tego obowiązku się nie wywiązuje. Dlatego Magdziarz, podobnie jak Kurski czy Kołodziejski, muszą w wolnej Polsce zostać rozliczeni także za cenzurę prewencyjną, która jest zakazana prawem.

źródło: Facebook

 

Poprzedni artykułJechała na protest do Warszawy. Pisowska policja wyciągnęła ją z samochodu i skuła kajdankami [WIDEO]
Następny artykułJeden kombinezon na dwóch i brak procedur. Tak policja walczy z koronawirusem