Nowy sondaż, dalszy spadek

Reklamy

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, najwięcej głosów zdobyłoby w nich PiS. Na drugim miejscu tracąc niewiele do partii Kaczyńskiego uplasowałaby się Koalicja Obywatelska. To kolejne badanie opinii, w którym przewaga PiS wyraźnie topnieje.

Z najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że PiS mogłoby liczyć na 28 procent głosów. Jeszcze we wrześniu poparcie ugrupowania rządzącego oscylowało wokół 36 proc. Natomiast w stosunku do maja poparcie dla PiS jest mniejsze o blisko aż 12 pkt.

Na drugim miejscu wśród badanych znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą swój głos chce oddać 23,1 ankietowanych. Za nią uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni. Głosować na nią chce 14,9 badanych. Na mandaty Sejmowe mogą też liczyć politycy Lewicy, którą popiera 6,2 proc. Polaków.

Wyraźny spadek poparcia dla PiS pokazuje też najnowszy sondaż przeprowadzony dla Wirtualnej Polski, którego wyniki opublikowaliśmy w niedzielę. Według badania IBRiS partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 29 proc. głosów, a to oznacza spadek poparcia o 7,1 pkt proc. względem poprzedniego sondażu.

Źródło: wp.pl, Rzeczpospolita

Poprzedni artykułDramat! Drastyczny wzrost ilości zgonów w Polsce
Następny artykułWraku nie ma, wyników badań też. Sprawa Smoleńska ciąży PiS