Lewica składa zawiadomienie na Kaczyńskiego

Reklamy

Lewica uważa, że wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński wyczerpał znamiona przestępstw takich jak podżeganie do przemocy, do gróźb, do udziału w bójkach oraz przekroczył uprawnienie funkcjonariusza publicznego, w związku z tym posłowie ugrupowania zawiadomią prokuraturę.

Chodzi o słowa Kaczyńskiego z jego oświadczenia wygłoszonego 27 października, w którym odnosił się do protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów dotyczących aborcji, a które w weekend poprzedzający wystąpienie Kaczyńskiego przeniosły się także do kościołów.

– W szczególności musimy bronić polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo – mówił wówczas Kaczyński.

– Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za to, co się dzieje na polskich ulicach – powiedziała na środowej konferencji prasowej posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. – To Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za to, że ludzie między sobą zaczynają używać przemocy – dodała. – Dlatego dzisiaj z panią poseł Joanną Scheuring-Wielgus składamy zawiadomienie do prokuratury w Warszawie na działania Jarosława Kaczyńskiego – poinformował wiceszef klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek.

Źródło: interia.pl

Poprzedni artykułPolacy do Niedzielskiego: wypiel…ać
Następny artykułPILNE: Polsce pozostało tylko jedno. Dymisja rządu i Rząd Ocalenia Narodowego.