Ile prokruatura zapłaci Giertychowi?

Sąd Okręgowy w Poznaniu poinformował, że wpłynęły z prokuratury cztery zażalenia na odmowę zastosowania aresztu. Okazało się, że prokuratura kierowana przez Zbigniewa Ziobro, nie zaskarżyła odmowy aresztowania głównego oskarżonego, byłego prezesa Polnordu Pawła W.

Reklamy

Prokuratura tłumaczy się… pomyłką.

“Zażalenie prokuratury na niezastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego Piotra W. nie zostało załączone. Wobec czego postanowienie Sądu Rejonowego w Poznaniu wobec Piotra W. jest prawomocne z dniem 27 października” – podejrzany pozostanie na wolności- poinformował Sąd Okręgowy w specjalnym komunikacie.

Oznacza, że to iż w obiegu prawnym jest prawomocne postanowienie o braku znamion przestępstwa, które prokuratura zarzuciła zatrzymanym, w tym mec. Giertychowi.

W polskim prawie obowiązuje zasada tzw. powagi rzeczy osądzonej, podobne decyzje będą musiały więc zapaść także w wypadku pozostałych podejrzanych.

Pozostaje więc tylko kwestia jakiej wysokości odszkodowanie zapłaci skarb państwa Romanowi Giertychowi za bezpodstawne zatrzymanie i próbę postawienia zarzutów.
Kompromitację prokuratury skomentował sam Giertych.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułPiS zlikwidował Trybunał Konstytucyjny!
Następny artykułJuż nie kupisz prezerwatywy w aptece? Na szczęście będzie można