Minister Niedzielski ogłosił „strategię” rządu walki z COVID-19. Komentarze Polaków są jednoznaczne. Wypie..alać pisze jeden z internautów do ministra. Mieliście dużo czasu na to wszystko, teraz to nie jest warte nawet papieru. na którym spisano owe słowa.

I rzeczywiście, dokument rządowy sprawia wrażenie chaotycznego, pozbawionego logiki i przygotowanego naprędce. Tak, jakby wcześniej nikt nie robił żadnych analiz, nie zastanawiał się co i jak zrobić.

Reklamy

Tymczasem prawdziwa strategia walki z COVID powinna być zupełnie inna: po pierwsze ratować i stymulować gospodarkę, obniżając podatki, likwidując zbędne przepisy, stymulując rozwój kraju. Równolegle pilnie zakupić respiratory, tlen, urządzenia do ratowania, karetki (nie robić żadnych zakupów limuzyn dla rządu tylko karetki, choćby z uproszczonym wyposażeniem) i ściągać ludzi do pracy w służbach medycznych. Po trzecie przeciwdziałać zakażeniom.

Pomysły PiS, takie jak komisarze wojskowi w szpitalach, wyważanie drzwi placówek medycznych przez policję i przymus to kraj totalitarny, na który nie ma zgody.

Na tych wszystkich „strategiach” i innych power pointach premiera widać jak chaotycznie i bez planu działa Kaczyński, Ziobro i Gowin. Wszyscy WON.

Nam potrzeba fachowców, nie idiotów.

Poprzedni artykułTaksówka za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Morawiecki zamknął cmentarze, a sam kilka godzin wcześniej udał się na pogrzeb znajomego
Następny artykułKaczyński podżegał do przemocy? Jest zawiadomienie do prokuratury