Zmniejsza się przewaga PiS nad KO

Reklamy

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, pierwsze miejsce – podobnie jak w sondażu październikowym – zajęłoby PiS. Przewaga PiS nad Koalicją Obywatelską jednak maleje. O ile w październiku wynosiła ona 10 pkt proc., to obecnie stopniała ona do 4 pkt proc.

IBRiS zadał respondentom pytanie: “Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to czy wziąłby Pan/i w nich udział?”. Na odpowiedź “zdecydowanie tak” wskazało 33,6 proc. pytanych, a “raczej tak” – 13,5 proc. Na drugim biegunie, zdecydowanie w wyborach nie wzięłoby udziału 26,1 proc. pytanych, a odpowiedź “raczej nie” wybrało 23,8 proc.

PiS jest ugrupowaniem, które cieszy się największym poparciem wśród Polaków. Na partię Kaczyńskiego swój głos chciałoby oddać 28,7 proc. ankietowanych. Koalicja Obywatelska z wynikiem 24,7 proc. traci do PiS 4 pkt proc. Na trzecim miejscu w sondażu jest Polska 2050. Na ugrupowania Szymona Hołowni zadeklarowało oddanie głosu 11,3 proc. badanych.

Poza podium znalazła się Lewica, z wynikiem 7 proc. Do Sejmu dostałaby się jeszcze Konfederacja i PSL. Obie partie mogłyby liczyć na 5,1 proc głosów.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułUstawki, propaganda, kłamstwa. Rząd do jak najszybszej dymisji
Następny artykułPolska się wali a minister zajmuje się rozporządzeniem o zmywaniu naczyń