Przeszedłem ciężki covid. Za kilka dni Bogu dzięki wyjdę ze szpitala, ale choruje moja żona. Na szczęście łagodniej. Gdy czytam, że nasz rząd odrzuca pomoc Niemiec bo to nie pasuje do ich linii komunikacji to mnie rwie… Widziałem bezradnych lekarzy nie mających gdzie mnie przyjąć. Upodlonych ratowników 7 godzin leżących przy noszach bo nie mogą przekazać pacjenta – napisał pacjent, znajomy posła Zimocha.

„Widziałem lekarkę która w bezsilności sie rozpłakała mówiąc, cytuję : „Jak jeszcze raz usłyszę ze mamy łóżek pod dostatkiem, lekarzy i sprzętu też, to sama wypierdolę przez okno telewizor. Mnie przyjęli po 5 godzinach tylko dlatego że….pacjentka zmarła, też na covid…. Ale to nie Covid nas zabija – to rząd nas zabija. Chętnie opowiem ci wszystko po wyjściu bo milczeć nie mogę.

Reklamy

Nie mamy systemu zdrowia. Mamy perfekcyjny system kolesiostwa rządowego. I mamy bohaterów, prawdziwych bohaterów w białych kombinezonach. Bez sprzętu, bez wsparcia, bez pieniędzy, bez sił. Z płaczem selekcjonują kto będzie żyła kto nie, choć chcą pomoc kazdemu. I mają samotność, kraj nie tylko ich zostawił, ale jeszcze ich obwinia. Mnie tym raz się udało. Chociaż tak oddam im swoj hołd. A innym chorym oddam swoje osocze.” – tyle z owej relacji.

System ochrony zdrowia został całkowicie zniszczony przez zaniedbania PiS. I teraz wszyscy ponosimy tego konsekwencje.

źródło: Facebook

Poprzedni artykułCo przed Polakami ukrywa Morawiecki i spółka? Lockdown może potrwać kilka miesięcy
Następny artykułCzyżby było aż tak źle? Wiceminister zdrowia zrezygnowała ze stanowiska