Na łamach „Rzeczpospolitej” ukazał się niezwykle ciekawy wywiad z Aleksandrem Hallem, niegdyś ministrem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

Hall, mający za sobą wiele lat politycznego doświadczenia, bardzo ostro ocenia Prawo i Sprawiedliwość. Niezwykle celnie, bo przez wiele lat – jeszcze od czasów podziemnej „Solidarności” – miał okazję obserwować wzrost kariery Jarosława Kaczyńskiego.

Reklamy

– PiS to prawica rewolucyjna, populistyczna, która patrzy na dużą część wyborców jak na klientelę do kupienia – albo pieniędzmi, albo podbijaniem bębenka. To nie jest prawica, która stawiałaby na dojrzały patriotyzm, myślenie w kategoriach interesu narodowego. Głównie wykorzystuje emocje. Na przykład podgrzewa spory z Unią Europejską pod hasłem obrony suwerenności. A rewolucyjna jest w tym sensie, że niszczy autorytet ważnych instytucji państwowych i nie buduje innych, które cieszyłby się autorytetem – podsumowuje Hall to, czym w istocie jest PiS.

Poprzedni artykułPiS głęboko sięga do naszych kieszeni. Już wkrótce będziemy musieli płacić kolejne podatki
Następny artykułWielki sukces rządu PiS! Jesteśmy w ścisłej światowej czołówce pod względem liczby potwierdzonych zakażeń!