Lockdown w Polsce

Reklamy

– Mam nadzieję, że kwarantanna narodowa nie będzie konieczna. Decyzje zapadną albo w tym, albo w następnym tygodniu. Wszystko zależy od poziomu rozprzestrzeniania się wirusa. Jeśli uda nam się powstrzymać transmisję, unikniemy obostrzeń – mówi wicepremier Jarosław Gowin.

– Będziemy się starali przygotować opinię publiczną na rozstrzygnięcia, które zostaną wprowadzone. Na razie jesteśmy na etapie prowadzenia analiz. Gwarancji w warunkach takiego gigantycznego tempa rozprzestrzeniania się wirusa nie jest w stanie udzielić żadny rząd w Europie – kontynuował.

Pytany o zakaz poruszania się między województwami, poinformował, że „w tej chwili nie jest to brane pod uwagę”. – Wszystko zależy od odporności służby zdrowia na postępujący kryzys epidemiczny oraz od ważenia racji gospodarczych – wskazał Gowin. Jak zaznaczył, „jeśli będzie lockdown, to na okres paru tygodni”.

Źródło: wp.pl

Poprzedni artykułLudzie umierają w karetkach, bo rząd nieudaczników z PiS nie przygotował Polski na epidemię. Wstrząsający film
Następny artykułMocne słowa prezesa PSL w Wierzchosławicach. Kosiniak-Kamysz oskarża rządzących o kłamstwo w sprawie epidemii