W związku z mającymi w ostatnim czasie wydarzeniami na terenie kraju oraz Garnizonu KSP, dotychczasowe polecenia i dyspozycje Kierownictwa KSP dotyczące właściwego zabezpieczenia Centralnych Organów Władzy i Administracji Rządowej, zagrożonych biur poselskich oraz miejsc kultu religijnego pozostają aktualne – pisze policja w swoim komunikacie do podległych jednostek.

Poza tym zgodnie z poleceniem Komendanta Stołecznego. w przypadku zablokowania dróg, ulic należy po podaniu komunikatów i wzywających do zachowania zgodnego z prawem, w sytuacji nie zastosowania się do wydawanych poleceń niezwłocznie przystępować do natychmiastowego działania zmierzającego do przywrócenia ruchu na zablokowanych odcinkach i egzekwowania zachowań zgodnych z prawem ( DZIAŁAMY. NIE NEGOCJUJEMY).

Reklamy

Ponadto mając na uwadze aktualną sytuaucję dotyczącą planowanych protestów organizowanych przez środowiska związane z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet (jego przedstawicielki zapowiadają kontynuację protestów w każdy poniedziałek). PROSZĘ KIEROWNIKOW JEDNOSTEK I KOMÓREK ORGANIZACYJNYCH POCZĄWSZY OD 9 LISTOPADA BR. O UWZGLĘDNIANIE PRZEDMIOTOWEJ INFORMACJI PRZY PLANOWANIU SŁUŻBY I PRZEKAZYWANIU ZADAŃ PODLEGŁYM POLICJANTOM. W przypadku wystąpienia opisanych sytuacji proszę o natychmiastowe przekazywanie informacji do służby dyżurnej.

Komunikat ujawnił Onet.

Według naszych źródeł w policji, sytuacja nie jest jednak tak oczywista dla PiS – wielu policjantów kwestionuje rozkazy przełożonych i zapowiada, że nie będzie realizować poleceń, unikając służby.

Poprzedni artykułTak trzymać! Najgorsze notowania rządu i premiera od 2015 r.
Następny artykułKosiniak-Kamysz żąda pilnego zwołania Sejmu i tarczy dla przedsiębiorców.