Spadek sondażowy PiS

Reklamy

43 proc. ankietowanych deklaruje się jako przeciwnicy rządu, a 33 proc. jako jego zwolennicy. 49 proc. badanych jest niezadowolonych, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki, 36 proc. odnosi się do tego z aprobatą. To najgorsze notowania rządu i premiera od 2015 r. – podaje CBOS.

W najnowszym sondażu CBOS 43 proc. badanych określa siebie jako przeciwników rządu – w stosunku do poprzedniego sondażu, z przełomu września i października, oznacza to wzrost o 9 punktów procentowych. Zwolennicy rządu to 33 proc. – jest ich mniej o 5 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim badaniem.

Ubyło osób wyrażających obojętność wobec rządu: z 25 proc. w poprzednim sondażu do 20 proc. w najnowszym. 4 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „Trudno powiedzieć” (wzrost o 1 punkt procentowy).

Najgorszy od czasu objęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę jest też społeczny odbiór premiera – podaje CBOS. 49 proc. respondentów wyraża niezadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki (wzrost o 11 punktów procentowych). Natomiast 36 proc. odnosi się do tego z aprobatą (spadek o 10 punktów procentowych). 16 proc. wybrało odpowiedź „Trudno powiedzieć” (bez zmian).

Źródło: nczas.com

Poprzedni artykułJarosław, kazałeś bratu lądować? Lotna Brygada Opozycji przypomina winy Kaczyńskiego
Następny artykułKaczyński zwariował? Kazał policji usuwać protestujących z ulic: znamy treść rozkazów!