Na złodzieju czapka gore? Ziobro sprzeciwia się powiązaniu unijnych subwencji z zasadą praworządności

Kierowana przez Zbigniewa Ziobrę Solidarna Polska bardzo gwałtownie wystąpiła przeciwko niemieckiej propozycji powiązania wypłat z budżetu Unii Europejskiej z tzw. zasadą praworządności.

O takim pomyśle kilka dni temu informował Sebastian Fischer, rzecznik niemieckiej prezydencji w UE. Zgodnie z jego założeniami, zakwestionowanie zasady praworządności i ograniczenie niezależności sądownictwa ma skutkować wstrzymaniem wypłat unijnych funduszy.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

– Niemiecka propozycja jest w praktyce niczym innym jak próbą radykalnego ograniczenia suwerenności Polski i Węgier, a także innych krajów, które w przyszłości odważyłyby się wykazać niezależnością od głównego ośrodka decyzyjnego Unii. To środek służący politycznej, kulturowej i ostatecznie też gospodarczej kolonizacji naszych krajów – napisali w swoim oświadczeniu politycy partii Zbigniewa Ziobro, którego działania nie bez przyczyny wywołują sprzeciw Unii Europejskiej.

Parafrazując starą rosyjską mądrość ludową: Kiedy władza mówią o patriotyzmie, to znaczy, że będzie łamać praworządność.