Absurdalne tłumaczenie rzecznika pisowskiego rządu

Reklamy

– Ustawa covidowa w obecnym brzmieniu jest efektem pomyłki w głosowaniach – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Przyznał tym samym, że publikacja przepisów w Dzienniku Ustaw jest celowo opóźniana, choć ustawa została podpisana przez prezydenta.

Informację o celowym wstrzymywaniu publikacji ustawy podało jako pierwsze radio RMF FM. Chodzi o ustawę wprowadzającą obowiązek noszenia maseczek, zniesienie odpowiedzialności karnej lekarzy za nieumyślne błędy medyczne w pandemii czy zagwarantowanie służbom mundurowym pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego z powodu zakażenia koronawirusem.

Dziennikarze RMF FM zwrócili uwagę, że wszystkie te zmiany mogłyby być już obowiązującym prawem, gdyby nie pomyłka w głosowaniu grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości. Poparli oni jedną z poprawek Senatu, przyznającą stuprocentowy dodatek covidowy wszystkim lekarzom, a nie – jak od początku chciała partia rządząca – wyłącznie medykom skierowanym do walki z pandemią.

Ustawa covidowa tydzień temu została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę i mogłaby niemal natychmiast wejść w życie, ale według RMF FM publikacja w Dzienniku Ustaw będzie opóźniona aż do grudnia, do czasu uchwalenia jej nowelizacji.

Źródło: rp.pl, RMF FM

Poprzedni artykułPodatek na kościół. Zobaczmy ile w Polsce jest katolików
Następny artykułEdukacja kompletnie leży – nadal nie ma właściwych podstaw prawnych do lekcji on-line