Dziennikarz postrzelony z policyjnej broni

Reklamy

Tomasz Gutry, fotoreporter „Tygodnika Solidarność”, został ranny w twarz podczas zamieszek towarzyszących wczorajszemu Marszowi Niepodległości. Poszkodowani zostali także m.in. pracownicy Newsweek Polska i Krytyki Politycznej.

„Tym razem policja użyła broni gładkolufowej. Ranny został wieloletni fotoreporter Tygodnika Solidarność Tomasz Gutry”. Zaznaczono, że fotoreportera czeka operacja, gdyż kula utkwiła w ranie.

Zaatakowani przez policję zostali również inni dziennikarze relacjonujący Marsz Niepodległości. Wśród nich Renata Kim i Adam Tuchliński.

– Kiedy akcja przeniosła się na stację metra Warszawa Stadion, my również się tam skierowaliśmy. Wybiegliśmy razem z innymi reporterami na peron i ustawiliśmy się przy barierce. Patrzyliśmy, jak policjanci biegną po peronie, jednak nagle zawrócili i zaczęli biec w naszą stronę. Nie zważając na nasze okrzyki „prasa, prasa” i podnoszenie rąk do góry, nawet na to, że mam na sobie odblaskową kamizelkę z napisem „press”, pchnęli nas na barierki i zaczęli pałować – relacjonuje Renata Kim, dziennikarka Newsweek Polska.

Poturbowany został także dziennikarz Krytyki Politycznej Przemysław Stefaniak. „Dzięki za wszystkie »uważaj na siebie«, ale dzisiaj wpi***ol dostałem wyjątkowo od Policji. Najpierw strzał gazu pieprzowego, potem seria uderzeń po nogach, potem po brzuchu. Dzięki Policji zawsze czuje się bezpiecznie i wiem, że nic mi się nie stanie kiedy wysoko podnoszę legitymację dziennikarską” – skomentował zajście we wpisie na Facebooku.

Źródło: press.pl

Poprzedni artykułOsiem lat więzienia? Dariusz Piontkowski może mieć poważne kłopoty, chodzi o decyzję o otwarciu szkół
Następny artykułTo wydmuszka? Szpital na Stadionie Narodowym pusty. FILM